- Publicitate -

Petrolul Ploiești înfrângere cu 3-1 pe terenul celor de la UTA Arad

Data:

Distribuie articolul:

Petrolul Ploiești a pierdut partida disputată în această seară, scor 1-3, împotriva celor de la UTA Arad, deși gazdele au jucat în inferioritate numerică mai mult de o repriză.

UTA a deschis scorul în minutul 32 în urma unui autogol a lui Huja, iar apoi au mărit avantajul la 2-0 prin Cîmpanu în minutul 38.

La finalul primer reprize, jucătorul UTEI, Kadiri, a primit cartonașul roșu după ce a lovit un adversat cu palma peste față.

Ploieștenii au reușit să reducă din diferență la începutul celei de-a doua reprize, mai exact în minutul 53, prin Tudorie.

Cartonașul roșu primit de gazde nu i-a împiedicat totuși să mai înscrie, iar în minutul 57 Hrezdac a stabilit scorul final, UTA Arad 3, Petrolul 1.

Lupii galbeni au rămas pe poziția a patra, cu 18 puncte după 12 partide jucate.